نحوه رفع ارور 421 یا too many connections در filezilla چاپ

  • 0

نحوه رفع ارور 421 یا too many connections در filezilla

فایل زیلا نرم افزاری برای مدیریت FTP می باشد. این نرم افزار بصورت رایگان و نامحدود در اختیار کاربران قرار می گیرد. آپلود چندین فایل بصورت همزمان و با سرعت بالا از ویژگیهای فایل زیلاست. البته این نرم افزار دارای کاربردهای دیگری نظیر: مدیریت سایت و فولدرهای آن، پشتیبانی از فایروال، ارتباطات امن SSL، پشتیبانی از SFTP، چند زبانه بودن، امکان Drag & Drop و...می باشد.

در برخی موارد دیده می شود که هنگام استفاده از فایل زیلا اروری مبنی بر Too Many Connections برای کاربر به نمایش می آید. ارور 421 فایل زیلا یکی از شایع ترین مواردی است که کاربرا نبا آن سر و کار دارند اما رفع آن کار ساده ای است. در برخی موارد تنظیمات میزبانی به گونه ای است که امکان اتصالات همزمان وجود ندارد یا تعداد آن محدود است در برخی موارد دیگربا تغییر تنظیمات اولیه مشکل رفع می شود.

نکته: در پایان آموزش رفع ارور 421 فایل زیلا به نحوه رفع یکی از شایع ترین خطاها هنگام کار با فایل زیلا یا ECONNREFUSED خواهیم پرداخت. این خطا در اغلب موارد با بررسی فایروال و آنتی ویروس های نصب شده روی سیستم به سادگی رفع می گردد اما درصورتی که خطا همچنان پا برجا باشد باید تنظیماتی را اعمال کرد که در ادامه به تشریح کامل این مراحل خواهیم پرداخت.

رفع ارور 421 فایل زیلا

قبل از شروع مراحل، به موارد زیر نیاز دارید:

  • FileZilla FTP Client
  • دسترسی به کنترل پنل حساب میزبانی

مرحله 1 – ارور 421 فایل زیلا too-many-connections

اولین و روش توصیه شده برای حل این خطا، محدود کردن اتصالات همزمان در پیکربندی سرویس گیرنده FTP است. به کمک مراحل ذکر شده در ادامه آموزش می توانید پیکربندی اولیه  client FTP FileZilla و حداکثر تعداد اتصالات همزمان را بررسی کنید:

1-ابتدا راه FileZilla FTP Client خود را راه اندازی کنید.

2-روی منوی file کلیک کنید و سپس گزینه site manager را انتخاب کنید.

3- در بخش 1: وب سایت مورد نظر خود جهت اتصال را انتخاب کنید. در بخش2: گزینه transfer settings را انتخاب کنید. به مرحله بعدی بروید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(2).png

4- در پنجره باز شده گزینهLimit number of simultaneous connections را انتخاب کنید. در بخش Maximum number of connections حداکثر تعداد اتصالات مورد نظر خود را وارد کنید. تعداد اتصالات مجاز ممکن است بسته به ارائه دهنده خدمات میزبانی شما متفاوت باشد. اگر مطمئن نیستید که ارائه دهنده خدمات میزبانی شما چه تعداد اتصالاتی را به صورت مجاز می داند، عدد 8 را وارد کنید. اما همیشه توصیه می شود با کارکنان پشتیبانی میزبانی خود تماس بگیرید تا حداکثر حد مجاز خود را بدانید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(3).png

برای ذخیره تنظیمات روی دکمه OK کلیک کنید.

مرحله 2 – فلاشینگ (قطع کردن) اتصالات غیر فعال در cPanel  (اختیاری)

اگر شما برای مدیریت حساب میزبانی خود از cPanel استفاده می کنید، می توانید اتصالات FTP خود را غیر فعال یا ریست کنید و به این صورت ارور 421 فایل زیلا از بین خواهد رفت. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

به cPanel خود مراجعه کنید. در بخش files روی گزینه ftp connections کلیک کنید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(4).png

این بخش cPanel تمام اتصالات FTP مربوط به هاست شما را نمایش می دهد. اگر هیچ ارتباطی را در این بخش مشاهده نمی کنید، روی دکمه Reload جهت بارگذاری مجدد صفحه و اتصالات کلیک کنید. برای قطع اتصالات مورد نظر نیز می توانید روی دکمه Disconnect کلیک کنید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(5).png

پنجره جدیدی باز شد و از شما تاییدی مبنی بر قطع اتصال ftp درخواست خواهد شد. دکمه Disconnect را دوباره فشار دهید تا ارتباط قطع گردد.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(6).png

مراحل بالا را برای تمام اتصالات FTP بلا استفاده که مایل به بستن آن ها هستید، تکرار کنید.

نحوه رفع مشکل ECONNREFUSED در FileZilla

چند دلیل عمده وجود دارد که کوجب بروز خطای ECONNREFUSED در هنگام کار با فایل زیلا خواهد شد. ممکن است فایروال یا نرم افزار ضد ویروس سیستم مانع اتصال FileZilla به سرور شود. اگر غیرفعال کردن فایروال و یا ضد ویروس نتواند مشکل را رفع کند، باید تنظیمات پیکربندی شبکه FileZilla را تغییر دهید. خطای ECONNREFUSED  مشابه تصویر زیر است:

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(7).png

مرحله 1: دسترسی به پیکربندی های شبکه از طریق FileZilla

برای دسترسی و مدیریت پیکربندی های شبکه در Filezilla، روی منوی edit کلیک کنید و سپس گزینه Network Configuration Wizard را انتخاب کنید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(8).png

حالا باید صفحه Network Configuration Wizard را مشاهده کنید. از آنجا که ما هیچ تغییری در این مرحله ایجاد نمی کنیم، پس روی دکمه Next کلیک کنید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(9).png

مرحله 2پیکربندی Transfer Mode

حالا از بخش Default transfer mode گزینه Passive (recommended) را انتخاب کنید سپس چک باکس Allow fallback to other transfer mode on failure را در حالت فعال قرار دهید و در نهایت برای رفتن به مرحله بعدی روی دکمه Next کلیک کنید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(10).png

مرحله 3: پیکربندی Passive Mode

در این مرحله تنظیمات خاصی را نباید اعمال کرد تنها کافی است که گزینه Use the server’s external IP address instead را انتخاب کرده و رویی دکمه Next کلیک کنید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(11).png

مرحله 4: پیکربندی بخش External IP address

در صفحه بعدی به بخشی تحت عنوان Get external IP address from the following URL: خواهید رسید. اگر فیلد ورودی خالی بود، مقدار پیش فرض http://ip.filezilla-project.org/ip.php را در آن وارد کنید. پس از انجام این کار، روی دکمه Next کلیک کنید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(12).png

مرحله 5: پیکربندی Port Range

لازم نیست که پیکربندی های خاصی را اعمال کنید یا محدوده پورت خاصی را تعیین کنید. بر همین اساس گزینه Ask operating system for a port را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(13).png

مرحله 6: تست پیکربندی های اعمال شده

تا این جای کار FileZilla را با تمام تنظیمات مورد نیاز پیکربندی کردید. حالا بررسی کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی پیکربندی شده است. برای این منظور روی دکمه Test کلیک کنید. با این کار  FileZilla برا تست تلاش می کند تا probe.filezilla-project.org متصل شود و نهایتا پیکربندی ها بررسی و نتیجه آن مشخص می شود.

https://my.irbesthost.com/image/filezilla/(14).png

اگر تست موفقیت آمیز باشد و هیچ پیام خطایی دریافت نشد، می توانید با میزبانی خود ارتباط برقرار کنید.

نتیجه گیری نهایی

در پایان این آموزش یاد میگیرید که چطور خطای 421 فایل زیلا و برخی مشکلات رایج را رفع کنید. این خطا مربوط به اتصالات ftp است و از طریق سی پنل و فایل زیلا می توان نسبت به رفع آن اقدام کرد. در گام اول باید تنظیمات  اولیه پیکربندی و در گام دوم اتصالات غیر فعال در محیط سی پنل بررسی شود.

همچنین قادر خواید یکی از رایج ترین خطاهایی که کاربران هنگام کار با فایل زیلا مشاهده می کنند را رفع کنید. در صورت مشاهده خطای ECONNREFUSED ابتدا تنظیمات فایروال و آنتی ویروس های خود را چک کنید. در گام دوم تنظیمات Filezilla را چک و مطابق با راهنمای فوق آن را پیکربندی کنیدبه این صورت خطای ECONNREFUSED به احتمال بسیار زیاد رفع خواهد شد.

 

 


آیا این پاسخ مفید بود؟

« بازگشت